Beton Delme - Kesme

Karot Makinası ile Beton Delme ve Kesme:


20mm - 1000mm çapları arasında 10m derinliğe kadar, demirli veya demirsiz betonda silindir şeklinde delik açma işlemidir. Karot makinası ile yatay ve dikey yüzeylerde 45 - 90 açılarda delme uygulaması yapılabilir. Kalorifer, doğalgaz, tesisat (pis su), klima çıkşları, baca açılımları ve dekorasyon amacı ile ihtiyaç duyulan beton delme işlemlerinde kullanılır. Betonarmeye zarar vermeden titreşimsiz süratli bir şekilde uygulama yapılır.
 

Beton kalınlığının hidrolik kesime uygun olmadığı durumlarda, inşaat temellerinin kaldırılmasında, kapı ve pencere açılımlarında, perde ve döşeme kesimlerinde, şaft açılımında karot makinası ile sıralı delikler açarak beton çürütme yöntemi ile kesilebilir.

 

Hidrolik Testere ile Beton Kesme:


Betonarme yatay ve düşey konumlarda 70cm kalınlığa kadar titreşimsiz, pürüzsüz kesim için kullanılan yöntemdir. 70 cm kalınlığa kadar raylı sistem, 15 cm kalınlığa kadar da el kesme makinası kullanılabilir. Havalandırma boşlukları, şaft açılımları, kapı ve pencere açılımları, asfalt kesimi, inşaat derzleri, dilatasyon derzleri, merdiven boşlukları, parapet kesimleri.

 

Tel Kesme Yöntemi ile Betonarme Kütlelerin Kesilmesi:


Taşınabilecek en yüksek değerlerde kesim boyutlarına ulaşabilen tek sistemdir. Büyük betonarme elemanları, köprü ayakları, baraj kapakları gibi çok büyük hacimlerde bile kolay kesim imkanı sağlar. Gücünü hidrolik üniteden alarak, aparatlarının montajı ile beton kütle çevresinde dönen elmas kesicilerden oluşan tel sayesinde kesim yapar.
İletişim
Adres   : Kuruçayırlı Tower Turgut Özal Mah.             1940. Cad. No:81 Kat:5 Ofis:23 Yenimahalle/Ankara

Tel        : +90 312 395 29 60

Faks     : +90 312 395 29 61

E-Mail  : info@stanbulyapi.com
Bizden Haberdar Olun
Stanbul
E-posta abonesi olun.
Copyright 2014 © Stanbul | Design By MGA Bilişim